Wróć na stronę główną
O nas  |  Oferta  |  Szkolenia ekspertów  |  Szkolenia kierowców  |  Blog  |  Zapytaj eksperta


Czy warto szkolić kierowców, którzy mają już prawo jazdy i doświadczenie?

Prowadzimy szkolenia dla kierowców, którzy posiadają już prawo jazdy. Ta część działalności, to największe dla nas wyzwanie. Nie jest bowiem łatwo przekonać kierowcę, który przecież ma już swoje doświadczenie, że popełnia błędy i to takie, które grożą wypadkiem drogowym.

Regularne wykłady przeznaczone są dla kierowców zawodowych. Zakres oraz czas trwania kursów dokształcających dla kierowców zawodowych określa szczegółowo rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 15 kwietnia 2004 r. Polskie prawo nie przewiduje dla kierowców amatorów, konieczności uczestnictwa w szkoleniach, po uzyskaniu prawa jazdy.

Kierowca amator ma jednak o wiele mniejsze doświadczenie niż kierowca zawodowy. Ma to swoje odzwierciedlenie między innymi w statystykach zdarzeń. Znakomitą większość wypadków na drogach europejskich, powodują kierowcy amatorzy.

Nasze doświadczenie wynikające z analiz wypadków drogowych, oraz przebiegu spraw sądowych, pozwala spojrzeć na przyczyny wypadków innym okiem. Pozwala pokazać kierowcy to o czym nie myśli będąc na drodze. Szkolenia prowadzimy omawiając rzeczywiste zdarzenia drogowe, w których zapadły już wyroki.

Korzystamy ze specjalnych programów symulacyjnych, które za pomocą animacji pokazują przebieg zdarzenia. Zwracamy także uwagę na problemy powstające jeszcze przed wejściem do pojazdu a mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy w ruchu publicznym.

Warto więc poświęcić czas na to, aby poznać swe słabe i mocne strony jako kierowcy, aby przekonać się jak wiele jest czynników mających wpływ na powstanie każdego zdarzenia. Większość kierowców nie miało w swoim życiu wypadku drogowego, lub miało tylko jeden, a przecież wypadków jest tak wiele i tak często się zdarzają. Dlaczego kierowca ma być mądry dopiero po szkodzie?

Warto się przekonać jak niewiele potrzeba aby doszło do kolizji lub wypadku. Warto mieć świadomość zjawisk fizycznych i psychofizycznych, które warunkują powstanie zdarzenia i jego przebieg. Nieświadomie przyjmujemy do swojego działania wiele stereotypów a niektóre z nich skutkują stwarzaniem zagrożenia w ruchu drogowym.

..."Błąd tkwi tylko w człowieku"... J.W. Goethe